Wordpress Eğitimi | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Wordpress Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Wordpress Eğitimi
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Wordpress Eğitimi Kurs Programı

Wordpress, kodlamayı bilmeden internet sitesi tasarlamanın ve içerik üretmenin en güvenilir adreslerinden biridir. Dijital pazarlama ve sosyal medyaya da entegre olan Wordpress, web sitesi tasarlamak isteyenlerin ilk tercihlerinden biridir. İçerik ve dijital pazarlama dünyasının önemli bir parçası olan Wordpress’i öğrenmek ise Wordpress eğitimleriyle mümkündür.
Wordpress eğitimi, sıfırdan web sitesi tasarlamaya ve içerik üretmeye başlayanların katılması gereken kurslardan biridir. Kurs sürecinde, Wordpress’in temelleri ve temaları üzerinde durulur. Kursiyerlere Wordpress’i kullanma sürecinde dikkat etmeleri gerekenler aktarılır. Wordpress nasıl kullanılır sorusundan hareket eden kurs, açık kaynak kodlu olan uygulamanın gerekli bilgilerine değinir. Kursun devamında ise profesyonel web sitesi kurmak için Wordpress’in nasıl kullanılacağı işlenir. Kursiyerler, tasarlamak istedikleri web sitesi için adım adım nelere dikkat etmeleri gerektiğini eğitim yoluyla öğrenmiş olurlar.
Kod yazmadan web sitesi oluşturmaya imkân tanıyan Wordpress, eğitim aracılığıyla da kursiyere bilgi kazanımında bulunur. Wordpress eğitimi ile kısa süre içinde istenilen temaya uygun web sitesi tasarlanabilir ve site içerik girişine başlanabilir. Bununla beraber Wordpress eğitim bilgilerini ilerleten kursiyerler, Wordpress uzmanı olarak çalışabilir ve dijital pazarlamadaki yerini alabilirler. Kursiyer, eğitim sürecini başarıyla tamamlaması durumunda kendine özel hazırlanan sertifika almaya hak kazanır. Wordpress kurs sertifikası, kursiyerin bilgi kazanımını belgelerken dijital pazarlama ve SEO alanında kendini öne çıkarabilmesini de sağlar.

Wordpress Eğitimi Ders İçerikleri

Wordpress kursunda yer alan genel eğitim içerikleri şöyledir:
Wordpress Nedir, Nasıl Kullanılır?
Web Sitesi Hosting Seçimi
Domain Oluşturma
Wordpress Yönetim Paneli Nasıl Kullanılır?
Wordpress Blog Kurulumu Nasıl Yapılır?
Wordpress Sayfa ve Tema Yapısı
Wordpress Temaları
Wordpress’de Tema Düzenleme
Wordpress Eklentileri
Wordpress SEO Kullanımı
Wordpress’e İçerik Yükleme Nasıl Yapılır?
Wordpress’de Güvenlik Önlemleri
Wordpress’de SEO Uyumlu İçerik Eklentileri
Google Reklam Araçlarını Wordpress’e Entegre Etme
Wordpress eğitim programını tamamlayan kursiyerler;
En çok kullanılan site ve içerik yönetimi uygulamasını kullanmayı,
Wordpress üzerinde web sitesi geliştirmenin ve tasarlamanın yollarını,
Hosting ve alan adı (domain) Wordpress kurulumunu,
Profesyonel web sitesi için kullanılan Wordpress temalarını kullanmayı,
Wordpress web sitesine uyumlu tema seçimini,
Wordpress site tasarımı ve içerik yönetimi için dikkat edilmesi gereken adımları,
Wordpress yönetim panelinin nasıl kullanılacağını ve özelleştirileceğini,
Wordpress’i SEO ve sosyal medyaya uyumlu hâle getirmeyi,
Arama motorlarına ve SEO’ya uygun eklentilerinin Wordpress’de nasıl kullanılacağını,
Wordpress’de SEO uyumlu içerik oluşturma araçlarını,
Wordpress tasarım araçlarını,
Wordpress uyumlu güvenlik önlemlerinin neler olduğunu öğrenmiş olurlar.

Wordpress kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler, Wordpress’i kullanma bilgisine sahip olurlar. Öğrendikleri bilgileri de çoğu bilişim kurumunda kullanabilirler. Wordpress bilgisini ilerleyen kursiyerler; kendi web sitelerini tasarlayarak içerik üretebilirler. Yine, ileri seviye Wordpress bilgisine sahip olanlar, Wordpress uzmanı olarak dijital pazarlama departmanında çalışabilirler

Wordpress kursuna, kendi web sitesini ve blog içeriklerini wordpress üzerinden oluşturmak isteyen herkes katılabilir. Bununla beraber dijital pazarlama, SEO, yazılım ve içerik editörlüğü alanında kendine yön çizmek isteyenler, kursa katılarak önemli bir yetkinlik kazanmış olurlar. SEO ve dijital pazarlama alanında uzmanlık seviyesine erişmek için de bilinmesi gerekenlerden biri Wordpress’dir. İlgili meslek çalışanları, Wordpress eğitimi aracılığıyla web sitesi panel ve içerik yönetimi hakkında bilmeleri gereken detayları öğrenirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Wordpress Sertifikası Nasıl Alınır?

Wordpress eğitim programı, Wordpress’in kullanımına dair uygulanabilir bilgiler sunar. Kursiyere sunulan ders içeriklerinin sona ermesiyle ise sertifika sınavı uygulamasına geçilir. Online gerçekleşen sertifika sınavının geçme notu, 50’dir. Kursiyerler en az 50 puan almaları durumunda Wordpress kurs belgesi almaya hak kazanırlar. Kursiyer, e-devletten sorgulanabilir, üniversite onaylı sertifika alarak bilgi kazanımını belgeler. Wordpress eğitim sertifikası, kursiyerin dijital pazarlama, yazılım ve SEO alanında iş bulmasını da kolaylaştırır. Kursiyer, aldığı sertifikayı CV ve iş görüşmesinde belirterek web sitesi tasarımı ve içerik yönetiminde görev alabileceği göstermiş olur.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim