Terzilik Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Terzilik Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Terzilik Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Terzilik Kursu Eğitim Programı

Terzilik kursu, mesleki nitelik ve bilgi kazandıran kurslardan biridir. Terzilik mesleğinin nasıl icra edebileceğine değinen kurs, terzi ne iş yapar sorusunu da yanıtlar. Ayrıca evinin konforunda kendi dikiş-nakış işlerini yapmak isteyenlere de gerekli detayları aktarır. Terzilik kursuna katılanlar; dikiş teknikleri, tasarım ve teknik çizim bilgisi gibi konularda kazanım elde ederler. Özellikle kadınların ilgi gösterebileceği terzilik eğitimi, terzilik mesleğini icra etmek veya bu konuda becerilere sahip olmak isteyenlere yöneliktir. Kurs sonunda edinilen bilgileri belgeleyen kurs sertifikası da katılımcının ilgili alanlarda iş bulmasını kolaylaştırır.

Terzi Kimdir?

Terzilik mesleği, icra edilen en eski meslek dallarından biridir. Hobi amaçlı da öğrenilmeye açık olan terzilik, mesleki eğitim kapsamında da verilerek gerekli bilgi ve becerileri içerir. Terzi, el becerilerine ve tasarım gözüne sahip olarak gerekli süreçlerde dikiş yapar. Ayrıca kalıp kesme ve dikiş işleminde dikkat edilmesi gerekenlere vâkıftır. Terzi olmak için verilen eğitimler aracılığıyla bilgi edinmek mümkündür. İlgili bilgi ve becerileri öğrenen katılımcılar, kendi giysilerini dikmekle kalmayıp giysi dikişi alanında da iş yaparak kâr elde edebilirler.

Online Terzilik Kursu Ne Kazandırır?

Online terzilik kursu, terzilik alanına dair bilgi kazanımları sunar. Terzilik mesleği ile ilgili bilgiler aktaran kurs, zaman ve mekân sınırlaması içermeden kursiyerin öğrenmek istediklerine değinir. Eğitim sürecinde mesleğe dair ders içerikleri sunularak kursiyerin; vücut tipine ve giysinin genel kalıbına göre dikiş yapabilmesi amaçlanır.

Terzilik Eğitimi Ders İçerikleri

Terzilik eğitiminin genel ders içerikleri şöyledir:

Terzilik Mesleği Tanıtımı

Terzilikte İşçi Sağlığı ve Güvenliği Adımları

Kumaş Kesim Teknikleri

Terzilikte Dikiş Teknikleri

Makinede Düz Dikiş

Overlok İşlemi Yapımı

Kıyafet Tasarımları

Giysi Kalıbı Çıkarma

Terzilik Dikiş Makinesi

Eğitim sonunda kursiyerler;

Terzilik mesleği hakkında bilinmesi gereken ön bilgileri,

Terzilikte iş disiplinine,

Terzilikte kullanılan ekipmanları,

Overlok işlemini uygulamayı,

Giysi kalıbı çıkarmayı,

Giysi teknik çizim yöntemlerini,

Kıyafet tasarımına karar verme sürecini,

Terzilikte dikiş tekniklerini,

Düz kesim tekniğini nasıl uygulandığını,

Dikiş makinesiyle nasıl çalışacağını,

Vücut tipine uygun dikiş ve tasarım yapmayı,

Çeşitli tekstil ürünlerini dikmeyi,

Terzilikte dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmiş olurlar.

Terzicilik İş Olanakları

Terzilik mesleki eğitimi, kursiyerlerin tekstil sektöründe çalışabilmelerine önayak olur. Mesleki gelişime açık olan kursiyerler, kendi terzi dükkanlarını açabilir veya kendi kıyafetlerini dikip tasarlayarak satabilirler.

Terzilik eğitimine, dikiş tekniklerine ve kıyafet dikmeye hakim olmak isteyen herkes katılabilir. Kursa başvurmak için ön şart olarak sunulan herhangi bir eğitim kademesi bulunmamaktadır. Bununla birlikte kursa devam etmek ve mesleki yeterlilikleri karşılamak için el becerilerini geliştirmeye açık olmak gerekir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Terzilik Belgesi Nasıl Alınır?

Terzilik belgesi, eğitim ders içeriklerinin sona ermesiyle verilir. Terzilik eğitim sertifikası almak için sertifika sınav uygulamasına katılmak gerekir. Online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alınması durumunda terzilik belgesi almaya hak kazanılır. Kursiyer aldığı belge aracılığıyla ilgili alanlarda çalışma yolunu açabilir. Kursiyer, aldığı üniversite onaylı belgeyi de e-devletten sorgulayabilir.

Terzilik Eğitimi Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyerlerin alacağı e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika, özel kurumlarda geçerliliğe sahiptir. Kursiyerler, aldıkları sertifika ve mesleki bilgilerini artırmaları durumunda, özel sektördeki terzilik iş alanlarında başvurabilirler. Sertifika almak için gereken yasal süreç bilgisi ise eğitim danışmanları tarafından verilir.

Terzilik Eğitimi Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim