Grafik Tasarım Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Grafik Tasarım Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Grafik Tasarım Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Grafik Tasarım Kursu

Grafik tasarım kursu, popüler grafik programlarını öğrenebilmeniz ve grafik tasarımcı(grafiker) olarak iş bulabilmeniz için açılmış bir eğitim programıdır. Grafik tasarım alanında çalışmak için ya üniversitelerin grafik tasarım bölümü mezunu olmanız ya da bir kursa gidip grafik tasarım sertifikası almanız gerekir. Kursun bitiminde alacağınız sertifika ile siz de grafiker olabilirsiniz. Ayrıca zamanı olmayanlar için güzel bir fırsat olan uzaktan eğitim kursumuza zaman ve mekân sınırı olmadan istediğiniz yer ve zamandan bağlanabilirsiniz. Siz de grafik tasarım işlerinde çalışmak istiyorsanız hemen kursumuza kaydolup ilk adımı atabilirsiniz. Kurs sonunda yapılan online sınavdan yeterli puan alabilirseniz grafik tasarım sertifikası sahibi de olabilirsiniz. Grafik tasarım alanında uzmanlaşmak ve kariyerinde bir adım ilerleme kaydetmek isteyen kişiler için hazırlanan online grafik tasarım kursu, tasarım dersleri arasında Photoshop, çizim, Adobe Illustrator, dijital boyama, InDesign, karakter tasarımı gibi birçok alanda grafik tasarım eğitimimizden yararlanabilirsiniz.

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım, bireyin hayal gücü ve yeteneklerinin birleşmesiyle oluşan düşüncelerin ya da belirli bir mesajın teknoloji kullanılarak ortaya çıkarılması sanatıdır. Grafik tasarım kursu eğitimlerimizle sizler de kendinizi grafik tasarım alanında geliştirebilirsiniz. Tüketicilerin karar vermesi, satın aldıkları ürün ve hizmetlerin dikkat çekici hale gelmesi adına grafik tasarımın önemli yeri vardır. Grafik tasarım kursu bitiminde grafik tasarım alanının temel ilkelerine hakîm olabilecek ve zengin içerikli tasarımlar oluşturabileceksiniz.

Grafik tasarımı kursunun konuları genel olarak şöyledir:

Görsel tasarım ilkeleri,

Adobe Photoshop,

Adobe Illustrator,

Corel Draw,

Adobe InDesign,

Proje çalışmaları

Grafik tasarım dersleri sonunda elde edebileceğiniz kazanımlardan bazıları şunlardır;

Adobe Photoshop, Corel Draw, Indesing, Illustrator gibi temel grafik programlarını öğrenebilme,

Grafik tasarımın temellerini oluşturulan ilkeler hakkında bilgi sahibi olabilme,

Renk bilgisi konusunda kendinizi geliştirebilme,

Kartvizit, logo, afiş ve broşür tasarımı gibi konularda çalışmalar yapabilme,

Tekstil alanında kullanılan çizim ve desenlerin oluşturulma sürecini öğrenebilme.,

Projelerde ortaya çıkan tasarımların matbaa ve baskı süreci ile ilgili tüm teknik bilgileri edinebilme,

Logo tasarımı, logo tasarlarken dikkat edilmesi gereken noktalar, uygulamalı logo çalışmaları gibi konularda kendinizi geliştirebilme

Grafik tasarımcı ne iş yapar?

Grafik tasarım kursu sonunda yapılan online sınavdan başarılı olan adaylar grafik tasarım sertifikasının sahibi olur. Bu sertifika sayesinde çalışabileceğiniz bazı yerler şunlardır;

Reklam ajanları,

Tanıtım ve tasarım atölyeleri,

Dijital pazarlama ajansları,

Web tasarım ajansları gibi alanlarda grafik tasarımcı,

Sanat yönetmeni gibi alanlarda çalışabilirsiniz.

Ayrıca yayıncılık sektöründe, film ve dizi sektöründe ve bilgisayar temelli hazırlanan tüm tasarım işlerinde çalışabilirsiniz.

Grafik tasarım kursu herkesin katılabileceği bir kurs olmanın yanında kursa katılması yararlı olabilecek kişiler şöyledir;

Reklam ajanslarında çalışanlar,

Matbaa ya da tekstil sektöründe grafiker olanlar,

Fotoğraf stüdyolarında görev yapanlar,

Photoshop uzmanı olarak görev yapanlar,

Dijital pazarlama ajanslarında görev yapan uzmanlar,

Web tasarım ajansı ve dijital performans ajansında çalışanlar,

Kendini grafik tasarım alanında geliştirmek isteyenler bu eğitime katılabilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Grafik Tasarım Sertifikası

Grafik tasarımı sertifika programı, üniversite onaylı belge vererek gerekli eğitim sürecini tamamladığınızı kanıtlar. Üniversite onaylı sertifikaya hak kazanmak için ise eğitim sonunda online bir şekilde yapılacak olan sınavdan en az 50 puan almak gerekir. Ayrıca 50 ve üzeri puan alan kursiyerler, Kampüssertifika.com' un vereceği katılım belgesi, sınav puanına göre de başarı ve üstün başarı belgelerini almaya hak kazanırlar. Verimli ve başarılı bir kurs süreci sonunda aldığınız grafik tasarımı sertifikasını da E-devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim