Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu Eğitim Programı

Termik santral laboratuvarı, üretim tesislerinde farklı üretimler için ihtiyaç duyulan kömür, su ve kül cürufların analizinin yapıldığı laboratuvar türüdür. Termik santral laboratuvarcısı unvanına sahip kişiler, analize konu olan ürünleri, çevresel bakımdan nasıl etkiye sahip oldukları ve enerji dışında nasıl kullanabilecekleri bakımından değerlendirirler. Termik santral laboratuvarlarında yardımcı teknisyen olarak görev yapan kişiler, mesleki yeterliliklerini termik santral laboratuvarlığı kursu sertifika programında kazanırlar.

Termik santral labaratuvarcılığı tehlikeli ve çok tehlikeli iş kapsamındadır. Termik santral üretim tesisindeki üretim malzemesi ve atıklarının analiz edilebilmesi için mesleki eğitim almak şarttır. Bu nedenle termik santral laboratuvarlığı kursu ile ilgili alanlarda mühendislere yardımcı olabilecek bilgi ve beceri kazandırılır. Eğitim sonunda kursiyerler şu sorulara kapsamlı olarak yanıt verebilirler:

Termik santrallerde alınması gereken iş güvenliği önlemleri nelerdir?
Termik santral laboratuvar ortamı nasıldır?
Laboratuvarda ilk yardım nasıl yapılır?
Termik santral tesis laboratuvarlarında analiz ve değerlendirme konusu olan ürünler nelerdir?
Kömür, su, kül ve cüruf analizleri nasıl yapılır?
Termik santral laboratuvarında atık ve çevre yönetimi nasıl yapılır?
Laboratuvar ortamında hangi malzeme ve ekipmanlar kullanılır?
Mesleğin gerektirdiği bilgi ve yetkinlikler nelerdir?

Tehlikeli iş kapsamındaki birçok meslek için geçerli olduğu gibi eğitimin online olarak verilmesi mümkündür. Online eğitim zaman ve mekân bağımsız eğitim alma, eğitim içeriklerine eğitim sürecinin sonrasında da ulaşma, ekstra maliyetleri ortadan kaldırma gibi avantajlar sağlar. Sürecin sonunda yapılan sınav da online ortamda gerçekleştirilir.

Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu Ders İçerikleri

Termik santral labaratuvarcılığı iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde mesleki etik doğrultusunda yapılır. Bu nedenle termik santral labaratuvarcılığı kursu eğitim programında ders içeriği konu başlıkları şunlardır:

Termik Santral Laboratuvarında İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği
Termik Santral Laboratuvarında Yapılan Analiz ve İşlemler
Çevre Koruma
İş Sağlığı ve İşçi Sağlığı Adımları

Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu Eğitim Programı

Termik santral laboratuvarlığı kursu sonunda sertifikasını alan kişiler mesleki yeterlilikleri doğrultusunda termik santral laboratuvarlarında çalışma imkânı bulurlar. Profesyonel santral personellerinin yardımcısı olarak çalışabilen teknisyenler iş sağlığı ve güvenliği önlemleri dahilinde aşağıdaki görev ve sorumlulukları yerine getirirler:

İşçi sağlığı ve güvenliği önlemleri almak
Laboratuvar ortamındaki analiz ve değerlendirme sürecine katkıda bulunmak
Kömür, su, kül ve cüruf analizleri yapmak
Atık ve çevre yönetimi yapmak

Seramik Karo Kaplamacı Eğitimine Kimler Katılabilir?

Termik santral laboratuvarlığı kursunda amaç elektrik üretim tesislerinde ve laboratuvar sanayi alanlarında çalışabilecek nitelikli personel yetiştirmektir. Dolayısıyla öncelikli koşul mesleği yerine getirebilecek fiziksel ve zihinsel yeterliliğe sahip olmaktır. Alanda çalışmaya istekli olup sağlığının tehlikeli işlerde çalışmaya uygun olduğunu rapor ile belgeleyebilen kişiler kursa katılım sağlayabilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Termik Santral Laboratuvarlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Termik santral laboratuvarlığı sertifikası almak için eğitime katılmak gerekir. Eğitim sürecinin sonunda değerlendirme sınavı yapılır. Sınavda geçerli notu alarak başarılı sayılanlar sertifika almaya hak kazanırlar. Kurs bitirme belgesi niteliği taşıyan sertifika e-devlet kapısı üzerinden sorgulanabilir ve her yerde geçerlidir. Siz de her yerde geçerliliği bulunan sertifika sayesinde termik santral laboratuvarında görev alabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim