Termik Santral Turbin Bakımcılığı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Termik Santral Turbin Bakımcılığı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Termik Santral Turbin Bakımcılığı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Termik Santral Türbin Bakımcılığı Eğitimi

Termik santraller, türbin çeşitleri aracılığıyla kimyasal enerjinin elektrik enerjisine dönüşümünü önayak olur. Termik santral tesislerinde yer alan türbinler, bir mil ve kanatçıklardan oluşur. Türbinler aracılığıyla termik santral kazanlarındaki yakıtlar elektrik enerjisine dönüştürülür. Termik santral tesislerindeki türbinlerin bakımını gerçekleştirmek için ise eğitimli meslek elemanlarına ihtiyaç vardır. Meslek çalışanların, alana dair bilgi kaynağı ise termik santral türbin bakımcılığı kursudur.
Termik santral türbin bakımı eğitimi, türbinlerin gerekli bakım ve onarım işlerinin nasıl yapılacağını ele alır. Termik santraller ve fabrikalardaki türbin ve türbin malzemeleri aktarılarak kursiyerin iş sahasında hangi görevleri yerine getireceğine değinilir. Kurs süreci, tehlikeli bir iş olan türbin bakımında nelere dikkat edilmesi gerektiği de detaylandırır. Bu kapsamda iş sağlığı ve güvenliği adımlarının neler olduğu ve türbin bakımcısının hangi önlemleri alması gerektiği aktarılır.

Termik Santral Türbin Bakımcılığı Kursu Ders İçerikleri

Termik santral türbin bakımcılığı kursunda kursiyerlere sunulan ders içerikleri şöyledir:
İş Sağlığı ve Güvenliği Adımları
İşçi Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri
Termik Santral Tesislerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Türbin Bakım İşleri
Türbin Bakım İşleri ile İlgili Bilinmesi Gerekenler
Türbin Bakımında Kullanılan Ekipmanlar
Türbin Bakım ve Onarım İşleri
Termik santral türbin bakımcılığı kursunu tamamlayan katılımcılar;
Termik santrallerin türbin işlerinin nasıl ele alınacağını,
Fabrika üretim tesislerinin çalışma koşullarını ve rutinlerini,
Türbinlerin bakım ve onarım işleri için hangi adımların izleneceğini,
Türbin bakım ve onarımında dikkat edilmesi gerekenleri,
Bakım ve onarım aşamasında uyulması gereken iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını,
Türbin bakım işleri için kullanılan malzemeleri ve ekipmanları,
Türbin arızaları, iklimlendirme, soğutma ve yangın hatları bakımlarının nasıl yapılması gerektiğini,
Türbin ve genaratör bakımı ile ilgili meslek çalışanlarının bilmesi gerekenleri öğrenirler.

İş Olanakları

Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar; fabrikalar, üretim tesisleri ve termik santrallerde çalışma olanağına sahiptirler. Mesleki yeterliliğini kanıtlayan kursiyerler, türbin araçlarının olduğu çoğu üretim tesislerinde ve enerji santralinde çalışma olanağını elde eder. Bununla birlikte işe alımda öncelikli olmak için alan eğitimine ihtiyaç vardır.

Kimler Katılabilir?

Tehlikeli işlerden biri olan termik santral türbin bakımcılığı kursuna tehlikeli işlerde çalışabilir raporunu alan kişiler katılabilir. Mesleğin gerekliliklerini yerine getirmek için gerekli olan sağlık raporu, yasla olarak zorunlu mesleki yeterlilik belgelerinden biridir. Bu şartı yerine getiren kursiyer adayları, en az ilkokul mezunu olanlar da dahil olmak üzere kursa katılabilirler. Yine mesleğin işlerini yerine getirmek için herhangi bir kronik veya bedensel problemin olmaması gerekir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Termik Santral Türbin Bakımcılığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Termik santral türbin bakımcılığı kursu, eğitimin kazanımlarını kurs sertifikası aracılığıyla belgeler. Kursiyerler, ders içeriklerinin tamamlamasıyla beraber termik santral türbin bakımcılığı sertifika sınavına katılırlar. Sertifika sınavından en az 50 puan alanlar, mesleki bilgiyi belgeleyen kurs sertifikası almaya hak kazanırlar. İlgili “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik” gereğince alana dair mesleki eğitim şarttır. Kursiyer, başarılı bir kurs süreci geçirdiğini aldığı sertifikayla belgeleyerek mesleki gerekliliklerden birini yerine getirir. Aldığı üniversite onaylı sertifikayı da e-devlet üzerinden sorgulayabilir.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim