Adli Psikoloji Eğitimi Sertifika Programı | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Adli Psikoloji Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Adli Psikoloji Eğitimi
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi Sertifika Programı

Psikolojinin birçok alt dalı vardır. Adli psikoloji de psikolojinin alt dallarından biridir. Birçok üniversitede lisansüstü eğitim programına dahil olan adli psikoloji, uygulamalı bir psikoloji dalıdır. Adli suçların karara bağlanması için adli psikoloji kullanılır.

Adli psikoloji uzmanlığı eğitimi adıyla da düzenlenen adli psikoloji eğitimleri bu alanda uzman yetiştirme amacıyla düzenlenen sertifika programlarıdır. Adli psikoloji eğitimlerinde suçlu davranışına sebebiyet veren unsurlar irdelenir. Nitekim adli psikoloji, suç bilimi olarak da ifade edilen kriminoloji ile etkileşimli bir daldır. Kurs katılımcıları hukuk, kriminoloji ve adli psikoloji arasındaki bu etkileşim konusunda farkındalık kazanmış olur.

Adli psikoloji teorik bilginin kritik önem taşıdığı bir alandır. Bu bağlamda adli psikoloji eğitimi örgün ve yaygın eğitim kadar uzaktan eğitim için de uygundur. Online eğitim olarak düzenlenen adli psikoloji eğitimleri zamana veya mekâna bağlı kalmadan eğitim almayı sağlar. Online adli psikoloji eğitimi sayesinde örgün öğretimde ortaya çıkan barınma, beslenme, çıktı alma gibi masraflar ortadan kaldırılmış olur.

Online eğitimde video içeriklerine eğitim süresi sonunda da ulaşmak ve bilgileri tekrar dinleyerek güncel tutmak mümkündür. Uzaktan adli psikoloji eğitiminde en önemli nokta online ortamda yapılan sınavın ardından verilen sertifikanın onaylı olmasıdır. Eğitim sürecini başarıyla tamamladığınızda alacağınız adli psikoloji sertifikası üniversite onaylı olacaktır.

Adli Psikoloji Eğitimi Ders İçerikleri

Adli psikoloji sertifika programları, adli psikolog nasıl olunur sorusuna yanıt niteliğindedir. Dolayısıyla adli psikolojide uzman konumunda çalışacak kişilerin bilmeleri gereken tüm konular üzerinde durulur. Eğitim müfredatında adli psikolojiye ilişkin konular detaylıca ele alındığı gibi adli psikoloji vaka örnekleri de katılımcılara sunulur.

Adli Psikolojinin Tanımı

Adli Psikolojinin Tarihçesi

Psikologların Mahkemelerde Görev Alması

Adli Psikolojiye Katkı Sağlayan Kuramlar

Adli Psikolojiye Katkı Sağlayan Kuramcılar

Adli Değerlendirme İçin Kullanılabilecek Araçlar

Hukuk Sisteminde Adli Psikolog ve Nöropsikoloji

Çocuklar İçin Rehabilitasyon ve Suça Karışmayı Önleme Modeli

Adli Görüşme Odaları

Adli Psikotravmatoloji

Adli Hipnoz

Kişilik Bozuklukları ve Cezai Sorumluluk

Adli psikoloji eğitimi alan kişilerin adli psikoloji nedir başlığı altında adli psikolojinin temellerini öğrenmesi mümkün olur. Eğitime katılanlar ayrıca şu soruları kapsamlı şekilde yanıtlayabilecek bilgiye sahip olur:

Adli psikologların görev alanları nelerdir?

Adli psikologlar nerelerde hangi görevleri üstlenir?

Suç nedir?

Suç davranışı nasıl incelenir?

Suç failleri ile psikolojik testler nasıl yürütülür?

Suç davranışına dair adli raporlama nasıl yapılır?

Suça ve suçluya nasıl yaklaşmak gerekir?

Ceza hukuku ve uygulamaları nelerdir?

Suç çeşitleri ve suç teorileri nelerdir?

Suçun önlenmesi için ne yapmak gerekir?

Adli Psikoloji Uzmanlığı İş Olanakları

Adli psikoloji eğitimi alan kişilerin adli psikoloji uzmanı veya bilirkişi unvanıyla çalışması mümkündür. Adli psikologların çalışma alanı oldukça geniştir. Adli psikoloji eğitimi alanlar;

Ceza tevkif evleri genel müdürlüklerine bağlı ceza infaz kurumlarında,

Emniyet genel müdürlüklerine bağlı çocuk şube amirliklerinde

Adalet bakanlığı kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde

İç İşleri Bakanlığı bağlı birimler ve müdürlüklerde

Adliyelerde,

Jandarma çocuk şubelerinde çalışma imkanına sahiptir.

Mental sağlık profesyonelleri çocuk mahkemelerinde ve aile mahkemelerinde çalışabilirler. Hâlihazırda devlet memuru olarak kamuda görev yapan mental sağlık profesyonelleri bilirkişilik yapabilirler. Kendi danışmanlık merkezini açmak isteyen mental sağlık profesyonelleri, gerekli adli psikoloji eğitiminin ardından madde bağımlılığı ve intihar vakalarında psikososyal müdahale çalışmaları yapabilir.

Kamu sektöründe çalışan ve adli psikoloji eğitimi alan psikologlar, Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde çalışmanın yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüklerine bağlı birimlerde uzman olarak çalışma imkanına sahip olur.

Özel kurumlarda veya kamu sektöründe bilirkişi olmak, mesleki unvan değişikliği yapmak ve ek olarak yüksek kazanç sağlamak adli psikoloji kursu eğitim programı ile mümkündür. Ancak adli psikoloji, psikolojinin özel bir dalı olduğundan herkesin bu eğitimleri alması mümkündür. Eğitimi adli psikoloji alanında uzmanlaşmak isteyenler alır. Adli psikoloji eğitimi katılımcı profili şu meslek gruplarından oluşur:

Psikoloji, Sosyal Hizmet ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinden yeni mezun olmuş kişiler veya ilgili bölümlerin dördüncü sınıfında eğitime devam edenler

Kriminoloji alanında çalışan kişiler

Psikologlar

Psikiyatristler

Aile Danışmanları

Hukuk müşavirleri

Avukatlar

Savcılar

Öğretmenler

Psikolojik Danışmanlar

Adli psikoloji eğitimine katılım sağlayan kişiler genel olarak mental sağlık profesyonelleridir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Adli Psikoloji Sertifikası

Adli psikoloji sertifika olmadan çalışabilecek bir alan değildir. Bu nedenle adli psikoloji eğitimi sonunda sertifika verilir. Teorik eğitimin ardından değerlendirme sınavı yapılır. Değerlendirme sınavından 50 puan ve üzeri not alan katılımcılar başarılı sayılır ve adli psikoloji sertifikası almaya hak kazanır. Kurs bitirme belgesi niteliği taşıyan sertifika eğitim alındığının ve alanda uzmanlık kazanıldığının göstergesidir. Adli psikoloji sertifikasındaki üniversite onayı, sertifikanın e-devlet üzerinden sorgulanabildiğini ve tüm şirketlerde geçerli olduğunu gösterir.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim