Makine Bakım ve Onarım Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Makine Bakım ve Onarım Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Makine Bakım ve Onarım Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Makine Bakım ve Onarım Kursu

Bakım onarım teknisyenleri görev tanımları kapsamında tesisat, makine ve teçhizat, hidrolik, onarım teknikleri ve bakım teknikleri alanlarına hakim olan ve bu alanlarla ilişkili gereksinimlere göre çalışmalar yürüten kişilerdir.

Makine Bakım ve Onarım Nedir?

Bakım onarım teknisyenleri, çalıştıkları kurumların içerisindeki iş dağılımlarına göre işverenleri ya da amirleri aracılığı ile kendisine verilen; tesisat, makine ve teçhizat, hidrolik, onarım teknikleri ve bakım teknikleri görevlerini yürüten kişilerdir. Bu noktada bakım onarım teknisyenleri ya da bir diğer ismiyle bakım onarım elemanları aynı zamanda fabrikalar, atölyeler ve şantiyeler için bakım müdürünün yardımcısı ve bir ara eleman konumundadır.

Makine Bakım ve Onarım Kursu Ders İçeriği

İş planı hazırlama ve takip etme koşulları

Çalışma sahası için gerekli makine ve teçhizatlar

Makine ve teçhizatlarının bakım ve onarımı nedir

Makine ve teçhizatlarının bakım ve onarımı nasıl yapılır

İklimlendirme, havalandırma ve ısıtma ile ilgili makinelerinin kurulumunu

İklimlendirme, havalandırma ve ısıtma ile ilgili makinelerinin çalışma prensipleri

Sıhhi tesisat ve ısıtma sistemlerinin kurulumunu

Sıhhi tesisat ve ısıtma sistemlerinin çalışma prensipleri

Makine Bakım ve Onarım elemanı mesleğini yapmak isteyen kişilerin bu alanla ilgili eğitimlere katılabilmesi için; okuma yazma bilmeleri, en az ilkokul mezunu olmaları ve mesleğin gerektirdiği çalışmaları gerçekleştirecek zihinsel ve fiziksel özelliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Bunun yanı sıra; meslek yüksekokullarının makine, elektrik, elektronik ve mekatronik bölümlerinden mezun olanlar veya bölüme devam edenler bu alanda bilgi ve kazanımlarını arttırmak için Makine Bakım ve Onarım kursuna katılabilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Makine Bakım ve Onarım Sertifikası

Makine Bakım ve Onarım Kursu eğitimi sertifika programı, üniversite onaylı belge vererek gerekli eğitim sürecini tamamladığınızı kanıtlar. Üniversite onaylı sertifikaya hak kazanmak için ise eğitim sonunda online bir şekilde yapılacak olan sınavdan en az 45 puan almak gerekir.Verimli ve başarılı bir kurs süreci sonunda aldığınız makine bakım ve onarım sertifikasını da E-devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim