Siber Güvenlik Eğitimi | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Siber Güvenlik Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Siber Güvenlik Eğitimi
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Siber Güvenlik Kursu

Siber güvenlik, bilgi ve iletişim teknolojilerinde güvenliğin sağlanabilmesi amacıyla yapılan uygulamaların tamamına verilen isimdir. Dijital dünyada oluşabilecek olası saldırılarla gerek maddi gerek manevi varlıkların güvenliği ve bütünlüğü zarar görebilir. Bu noktada siber güvenlik devreye girmektedir. Siber güvenlik bu haliyle bilgi güvenliği olarak da isimlendirilmektedir.

İnterneti teknolojisinin gelişimiyle beraber özellikle siber güvenlik oldukça büyük bir önem kazanmıştır. Çünkü siber güvenlikte söz konusu olan sadece bilgi güvenliği değildir. Ağ güvenliği, uygulama güvenliği, operasyonel güvenlik ve veri kurtarma alt başlıkları da siber güvenlik kapsamındadır.

Eğitim İçeriği

Siber güvenlik eğitiminde siber saldırı türlerinden siber sistem güvenlik analizinin yapılışına kadar birçok konu ele alınır. Bu noktada ana hatlarıyla siber güvenlik eğitimi şu konu başlıkları üzerinden ilerler;

Siber güvenlik kavramı

Bilgi güvenliği

Bilgisayar güvenliği

İşletim sistemlerinin mantığı

Kimlik doğrulama sistemleri

İşletim sistemi güvenliği

Kimlik doğrulama sistemleri

İşletim sistemi güvenliği

Yazılım güvenliği

Zararlı yazılımlar

Sertifika yönetimi

Web güvenliği

Kablosuz ve hücresel ağ güvenliği

Bilgi gizleme

Siber Güvenlik İş Olanakları

Siber güvenlik uzmanlarının çalışma alanı oldukça geniştir. Uzmanlar için hem özel sektörde hem kamu kuruluşlarında çalışma fırsatı yakalamak mümkündür. Öncelikli istihdam alanları ağ teknolojileri üzerine faaliyet gösteren şirketler ve ilgili devlet kuruluşlarıdır.

Siber güvenlik uzmanları,

Ağ ve siber güvenlik uzmanı,

Kıdemli bilgi güvenliği uzmanı,

Bilgi güvenliği uzman yardımcısı olarak çalışabilir.

Siber güvenlik eğitimlerine katılım için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Siber güvenlik eğitimine ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirerek meslek haline getirmek veya gelir elde etmek isteyen herkesin siber güvenlik eğitimi alması mümkündür. Siber güvenlik eğitimine katılım için sınırlama olmamakla birlikte dijital okuryazarlığın iyi bir seviyede olması faydalı olacaktır.

Siber güvenlik eğitimi alması faydalı olabilecek meslek grupları şöyledir:

Adalet bakanlığında çalışanlar veya çalışmayı planlayanlar

Emniyet mensupları

Avukatlar

Bilgisayar ve yazılım mühendisleri

Elektrik elektronik mühendisleri

Siber güvenlik projesi geliştirmek isteyenler

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Siber Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Siber güvenlik eğitimi sertifika programı, üniversite onaylı belge vererek gerekli eğitim sürecini tamamladığınızı kanıtlar. Üniversite onaylı sertifikaya hak kazanmak için ise eğitim sonunda online bir şekilde yapılacak olan sınavdan en az 45 puan almak gerekir. Ayrıca 45 ve üzeri puan alan kursiyerler, Kampüssertifika.com' un vereceği katılım belgesi, sınav puanına göre de başarı ve üstün başarı belgelerini almaya hak kazanırlar. Verimli ve başarılı bir kurs süreci sonunda aldığınız siber güvenlik eğitimi sertifikasını da e-devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim