Mobilya İmalatçılığı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Mobilya İmalatçılığı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Mobilya İmalatçılığı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Mobilya İmalatçısı Kursu

Mobilya tasarımı ve üretimini yapan kişilere mobilya imalatçısı denir. Mobilya imalatçıları çalışma süreçlerinde ağaç ve ağaç ürünlerini kullanırlar. İmalatçılar kullandıkları ahşap malzemeler vasıtasıyla masa, koltuk, sehpa, sandalye, dolap gibi eşyalar ile, bina içi dekorasyonunda yer alan ve ağaç vb. malzemeden oluşan mobilyaları yapar ve tamir ederler.

Mobilya İmalatçılarının başlıca çalışma sistematikleri şu şekildedir;

Hazırlanacak ürünün projesini inceler

Gerekli malzeme listesini çıkarır,

Maliyetini hesaplar

Gerekli malzemeleri sipariş eder,

Talep edilen malzemelerin depolanmasını sağlar,

Ürünün modeline göre yapılması gereken parçaları belirler,

Parçalara uygun şekilleri ağaç malzeme üzerine çizer,

Ahşap malzemeyi biçimlendirir,

Parçaları projeye uygun şekilde birleştirir,

Detayları tamamlayarak projeyi tamamlar.

Mobilya İmalatçılığı İş Olanakları

Mobilya imalatçılarının çalışma alanları ülkemizi göz önüne aldığımızda oldukça geniştir. Türkiye’nin her köşesinde mevcut olan küçük atölyeler, orta işletmeler ve büyük mobilya fabrikaları mobilya imalatı alanı için geniş bir piyasa oluşturmaktadır. Kişiler mobilya sektörüne ait atölye ve fabrikalarda çalışabilirler.

Mobilya imalatçılığı mesleğini yapacak bireylerin analitik düşünme becerilerinin gelişmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda mobilya imalatçılarında el göz koordinasyonun gelişmiş olması, alet ve makinelerle çalışmaktan hoşlanmaları, yaratıcı düşünebilen kişiler olmaları gerekmektedir. Mobilya imalatçıları fabrikalarda ya da atölyelerde çalışabilirler. Bu noktada çalışma ortamlarının koşullarını göz önünde bulunduracak dikkatli ve farkındalığı yüksek kişiler olmaları da gerekmektedir. İmalatçılar çalışırken ağır ağaç parçalarını kaldırabilir ya da taşımak durumunda kalabilirler. Bu kısımda fiziki güç de devreye girecektir ve göz ardı edilmemelidir. Mobilya imalatçıları zaman zaman diğer çalışanlarla iletişim kurmak durumunda kalabilir bu da kişilerde ekip çalışmasına yatkınlık gerektiren bir donanım bulunması gerektiğine işaret eder.

Bu noktada mesleğin gerektirdiği yetkinliklere sahip olunması kurslara katılım sağlanması için yeterlidir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Mobilya İmalatçılığı Sertifikası

Mobilya imalatçılığı eğitimi sertifika programı, üniversite onaylı belge vererek gerekli eğitim sürecini tamamladığınızı kanıtlar. Üniversite onaylı sertifikaya hak kazanmak için ise eğitim sonunda online bir şekilde yapılacak olan sınavdan en az 45 puan almak gerekir. Ayrıca 45 ve üzeri puan alan kursiyerler, Kampüssertifika.com' un vereceği katılım belgesi, sınav puanına göre de başarı ve üstün başarı belgelerini almaya hak kazanırlar. Verimli ve başarılı bir kurs süreci sonunda aldığınız mobilya imalatçılığı sertifikasını da e-devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim