Pastacılık Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Pastacılık Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Pastacılık Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Pastacılık Kursu

Hem hobi kursu hem de meslek edindirme kursu niteliği taşıyan pastacılık kursu, pastacılık alanında kariyer yapmak isteyenlerin katıldığı sertifika programıdır. Pastacılık alanında hem yeteneğin hem de bilgininin önemli olması pastacılık eğitimi sertifika programının değer kazanmasını sağlamıştır. Eğitim programı, pastane mutfağı araç gereç ve ekipmanlarını kullanabilen pratik donanıma sahip pasta ustası yetiştirir.
Profesyonel pasta ustası unvanına sahip meslek elemanlarını yetiştiren profesyonel pastacılık eğitimi sayesinde pastacılık belgesi edinmek mümkün olur. Eğitimin sonunda kursiyerler aşağıdaki soruları kapsamlı olarak yanıtlayabilecek bilgiye sahip olurlar:
Butik pastacılık nedir?
Gıda güvenliği standartları nelerdir?
Bir pasta ustası mutfak araç gereç ve ekipmanlarını nasıl temizler?
Çikolata temperleme nasıl yapılır?
Pastacılıkta yaratıcılık nasıl kullanılır?
Şeker hamuru, tatlı hamuru ve tuzlu pasta hamuru nasıl hazırlanır?
Pastacılıkta çikolata nasıl kullanılır?
Pastacılıkta figür modelleme ve süsleme nasıl yapılır?
Dünya mutfağı ve Türk mutfağının favori tatlı çeşitleri nasıl yapılır?
Pastacılık eğitimi kursuna katılım sağlayanlar pastacılığa ilişkin tüm detayları öğrenmiş olurlar. Bu yönüyle pastacılık kursu; aşçılık, pastacılık ve ekmekçilik ön lisans programları ile gastronomi ve mutfak sanatları lisans programı okumayanlar için seçenek oluşturur.
Pastacı şefi veya pasta ustası yeterliliklerine sahip olmayı sağlayan pastacılık kursu online eğitim olarak da verilir. Online pastacılık kursu sayesinde pastacılık alanına dair kapsamlı bilgi edinmek mümkündür. Eğitim içeriğine her an her yerden süre sınırlaması olmaksızın erişim sağlayabilmek online pastacılık kursunun avantajlarıdır. Eğitim programımızda gereken tüm teorik bilgiler aktarılır. Süreci başarıyla tamamlayanlar pastacılık sertifikası sahibi olurlar.

Online Pastacılık Kursu Ders İçerikleri

Profesyonel pastacılık kursu, kursiyerlere ev ve iş yerlerinde uygulanabilecek teknikleri öğretir. Pastacılık kalite bilincinin oluşması ve pastacılık alanında ürün reçetelerinin oluşturulabilmesi amacına yönelik kapsamlı bir eğitim içeriği düzenlenmiştir. Usta pastacılık kursu eğitimcileri, “usta” unvanının kazanılabilmesi için kurabiye ve tatlı çeşitlerine dair teknikleri de öğretir. Eğitim süresi boyunca üzerinde kapsamlı olarak durulan konu başlıkları şunlardır:
Gıda ve İş Güvenliği
Hijyen ve Sanitasyon
Gıda Maliyeti Hesaplama
Pastacılıkta Menü Oluşturma
Pasta Yapım Teknikleri
Sunum Teknikleri
Pandispanya Yapımı
Tatlı Kuru Pasta Türleri
Tuzlu Kuru Pasta Türleri
Pastacılık Araç ve Gereçleri
Börek Kek ve Pastalar
Hamurlu ve Şerbetli Tatlı Çeşitleri
Türk Mutfağı Tatlıları
Dünya Mutfağı Tatlıları
Çikolata Temperleme Teknikleri
Özel Gün Pastaları
Tart, Tartölet ve Paylar
Süsleme Uygulamaları

Pastacılık eğitimi almak ve pastacılık belgesine sahip olmak pastane, kafe ve restoranlarda çalışma fırsatına sahip olmak anlamına gelir. Sermayesi olan pasta şeflerinin kendi iş yerlerini açmaları da mümkündür. Yabancı dil konusunda kendini geliştiren pasta ustaları, yurt dışında (uluslararası sertifika) otel ve catering firmalarında çalışabilir. Pastacılık eğitimi alan pastacıların görev ve sorumlulukları çalışma alanları ve çalıştıkları kurum doğrultusunda değişkenlik gösterebilir. Bununla birlikte pastacıların görevleri genel olarak şu şekildedir:
Pastacılık alanında gerekli olan araç gereç ve ekipmanlarını kullanarak hijyen sağlama
Kullanılan malzemelerin basit onarımını yapma ve bakım sürecini yönetme,
Menüye uygun pastane ürünlerini yapma
Pasta içi ve üstü krema süsleri hazırlama
Hamur hazırlama, hamuru şekillendirme ve pişirme

Pastacılık kursu katılımı için mezuniyet ön koşulu veya yaş kısıtlaması yoktur. Kurs programı her yaş grubuna hitap eder. Fiziksel ve psikolojik sağlık durumu pastacılık alanında çalışmak için yeterli olan herkes kursa katılım sağlayabilir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Pastacılık Belgesi Nasıl Alınır?

Pastacılık eğitimi kurs programının sonunda online ortamda değerlendirme sınavı yapılır. Sınavda başarılı olmak pastacılık belgesi sahibi olmak anlamına gelir. 45 puan ve üzeri not alan kursiyerlere üniversite onaylı pastacılık sertifikası verilir. Sertifika, kursta öğretilen konular hakkında bilgi sahibi olunduğunun göstergesidir.
Pastacılık belgesinin üniversite onaylı olması belgenin her yerde geçerli olduğunu gösterir. Aynı zamanda devlet üzerinden sorgulama yapıldığında sertifikanın görüntülenmesi mümkündür. Siz de üniversite onaylı sertifikanız ile pastacı şefi/pastacı ustası olmak istiyorsanız eğitim sürecini başlatabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim