Microsoft Office Programları Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Microsoft Office Programları Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Microsoft Office Programları Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

MS Office Programları Sertifika Programı

İş hayatında farklı sektörlerde farklı pozisyonlar için yapılan alımlarda işverenlerin öncelikli beklentisi Microsoft tarafından geliştirilmiş olan ofis programlarını kullanabilmektir. İlk defa 1990 yılında kullanıma açılan MS ofis programları günümüzde 365 paketi olarak sunulmaktadır. MS Office programları kursu; Word, Excel ve Powerpoint programlarını öğrenmeyi sağlayan sertifika eğitim programlarıdır. MS office kursu sayesinde;
Microsoft Word kullanarak belgelerle çalışmak,
Microsoft Excel kullanarak sayısal hesaplamalar yapıp formüller kullanabilmek,
Microsoft Powerpoint ile sunumlar hazırlamak,
Internet Explorer ile internetin nimetlerinden yararlanmak mümkün olur.
Microsoft office eğitimi sonunda kursiyerler ofis programlarında bulunan tüm araçları etkin biçimde kullanabilme yeterliliği kazanırlar. Eğitimi tamamladıktan sonra;
Powerpoint programında yazılı ve görsel olarak nasıl profesyonel sunum yapabilmek,
Excel programındaki otomatik fonksiyonları kullanabilmek ve programda tablo ve grafik oluşturmak,
Word programında tablo ve grafik gibi unsurlardan oluşan dokuman oluşturabilmek,
Powerpoint, Excel ve Word programlarının kısa yollarını öğrenmek,
OneNote programında dosyaları not formatında saklayabilmek,
Outlook programını kullanarak e posta yönetimi için gerekli kavramları ve kullanımları öğrenmek mümkün olur.
MS Office programları kursu eğitim sürecinde farklı özelliklere sahip olan tüm ofis programları ayrıntılı olarak ele alınır. Bu sayede kursiyerler eğitim sonunda programlarla ilgili kendilerine sorulan soruları kapsamlı olarak yanıtlayabilir ve programların vadettiklerini gerçekleştirebilirler.

Office 365 Eğitimi Ders İçerikleri

Office 365 eğitimi ile amaçlanan internet kullanımından mail trafiğini yönetmeye, sunum hazırlamadan makale hazırlamaya, sayısal hesaplamalar yapmadan rapor sunmaya kadar bilgisayarda yapılabilecek her konuda bilgi sahibi olunmasını sağlamaktır. Microsoft Office programlarını iyi seviyede kullanabilecek düzeye gelmek için de pek çok konu üzerinde durulur. Konu başlıkları şu şekildedir:

Microsoft Office Word

Microsoft Office Excel

Microsoft Office Powerpoint

           

Word Programına Giriş Menüsü

Excel Giriş Menüsü

Powerpoint Giriş Menüsü

Tablo, Resim, Grafik ve Şekil Ekleme

Excel Hücre Biçimlendirme

Tablo, Resim, Smartart, Video ve Grafik Ekleme ve Düzenleme

           

Word Ekle Menüsü

Temel Matematiksel İşlemler

Şekil Çizme ve Düzenleme

Sayfa Düzeni Menüsü

Otomatik Fonksiyonlar

Tasarım ayarları

Tasarım Menüsü

Görünüm Ayarları

Slayt Geçişleri ve Animasyon Ekleme

İçindekiler Tablosu Ekleme

Metni Sütunlara Bölme ve Birleştirmek

Slayt Gösterisi Başlatma

Gözden Geçir Menüsü

Tablolarla Çalışma

Görünüm İşlemleri

Dosya Menüsü

Sayfa Düzeni ve Yazdırma

Belge Kaydetme ve Paylaşma

Kaynak Alıntı ve Dizin Ekleme

Dış Kaynaklardan Veri Alma

Belge Kaydetme ve Paylaşma ve Belgeyi Kaydetme

Ofis programları kursu eğitim programında, sık kullanılan programlara ait detayların yanı sıra OneDrive, OneNote ve Outlook hakkında da bilgi verilir. Microsoft 365 sayesinde kariyer hedeflerinin gerçekleştirilmesi için adım atılmış olur. Eğitim sürecinin tek avantajı bu da değildir. Eğitim sayesinde bilgisayarı daha hızlı kullanmak, ofis işleri ve kişisel işlerde zaman kazanmak mümkün olur. MS Office bilgisine sahip olan kişiler farklı geliştiriciler tarafından geliştirilen programları öğrenmek için de daha yatkın olur.

MS Office programları kursu ile amaçlanan Office programlarını en yüksek verimliliği sağlayabilecek şekilde kullanabilmektir. Bu amaca ulaşılması iş hayatında avantaj sağlar. İş görüşmelerinde ofis programları sertifikası olan adaylar istihdamda öncelik sahibi olurlar. Programların tüm özelliklerine vakıf olanların kariyer basamaklarını tırmanmaları mümkün olur. MS Office programları özellikle de kreatif işlerde ve e ticaret uzmanlığı, sosyal medya uzmanlığı gibi mesleklerde gerekli olan programlardır.

MS Office programları kursu bilgisayar kullanma becerisi gerektiren bir kurstur. Bu nedenle öncelikli katılım koşulu orta düzeyde bilgisayar kullanabilmektir. Diğer koşul Microsoft programları bulunan bilgisayara sahip olunmasıdır. Microsoft Office programları eğitimi katılımcı profilini oluşturan meslek grupları şöyledir:
Office programlarında ödev hazırlamak isteyen öğrenciler
Eğitim içeriği düzenleyen öğretmenler
İş profesyonelleri

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Microsoft Office Sertifikası Nasıl Alınır?

MS Office sertifikası almak için eğitim sürecini başarıyla tamamlamak gerekir. Office 365 eğitimi sonrasında temel bilgi ve yeterliliklerin ölçüldüğü değerlendirme sınavı yapılır. Sınavda 45 puan ve üzeri puan alanlar başarılı sayılırlar.
Ofis programları sertifikası üniversite onaylı olarak verilir. Sertifikadaki üniversite onayı sertifikanın her yerde geçerli olduğunu ve e devlet üzerinden sorgulanabildiğini gösterir. Online ofis programları kursunun sonunda ileri excel sertifikasını almak en kapsamlı program olan Excel hakkında tüm detayları öğrenmeyi sağlar. Siz de iş dünyasında avantajlı konumda olmak için Microsoft Office programları eğitimimize katılabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim