Dijital Pazarlama Eğitimi | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Dijital Pazarlama Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Dijital Pazarlama Eğitimi
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital pazarlama eğitimi; dijital dünyada var olmak ve dijital işleri büyütmek amacıyla kursiyerlere bilgi akışında bulunur. Yaptığınız işinizi geniş kitlelere duyurmak ve rakiplerinizden geri kalmak istemiyorsanız sizde dijital pazarlama eğitimi programımıza katılmalısınız. Dijital pazarlama konusunda uzmanlaşarak kendi işinizi büyütebilir ya da bir firmada dijital pazarlama uzmanı olarak görev yapabilirsiniz. Ayrıca vakti olmayanlar için güzel bir fırsat olan online dijital pazarlama sertifika programımıza zaman ve mekândan bağımsız olarak istediğiniz yer ve zamandan bağlanabilirsiniz. Dijital pazarlama eğitimi sonunda online olarak gireceğiniz sınavdan yeterli puan alabilirseniz siz de dijital pazarlama sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Dijital pazarlama araçlarıyla hedef kitlenizin analizlerini görebilir ve onlara uygun olan pazarlama stratejileri hazırlayabilirsiniz. Dijital pazarlama eğitimi sayesinde bu araçları nasıl kullanacağınızı öğrenip kendinizi geliştirerek siz de iyi bir dijital pazarlama uzmanı olabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimi Nedir?

Dijital pazarlama kursumuz, genel anlamda arama motoru optimizasyonu (SEO: Search Engine Optimization) ve arama motoru pazarlaması (SEM: Search Engine Marketing) konularını ele alır. Kursiyerlerimiz kendi sitelerinde ya da dijital pazarlama uzmanı olarak çalışacakları işletmenin sitesinde neler yapılması gerektiğini öğrenirler. Ayrıca dijital pazarlama eğitimimiz dijital pazarlamanın içinde olan çevrimiçi reklamcılığını da kapsamaktadır.

Dijital pazarlama eğitimi sonrasında ise kazanımları belgeleyen dijital pazarlama sertifikası verilir. Dijital pazarlama alanında çalışmak isteyenler, temel seviyeden başlayarak ileri seviyeye yükselen eğitimler aracılığıyla mesleki gelişimlerine katkı sunabilirler. Dijital pazarlamayı öğrenmek ve sonrasında da dijital pazarlama alanında ilerlemek için dijital pazarlama sertifikası almak gerekir. Sosyal medya alanında iş yapmak veya SEO olmak isteyen kişilerde dijital pazarlama eğitimi sertifikası alabilirler.

Dijital Pazarlama Uzmanları Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama araçlarıyla çalıştığı kurumun pazarlama stratejisi doğrultusunda analiz yapar. Dijital pazarlama uzmanı işletmenin hedefleri doğrultusunda hareket eder. Bu hedeflere göre sosyal medyayı, reklamları yönetir ve siteyi optimize eder. Dijital pazarlamacı içerikten de sorumludur. Bundan dolayı sitenin içeriğini, reklamları hedef kitleyi analiz ederek onlara ve SEO’ ya uygun bir şekilde hazırlar.

Neler öğreneceksiniz?

Dijital pazarlama kursumuzda dijital pazarlamanın temellerini, Google reklam modellerini, dijital pazarlama dinamiklerini, dijital pazarlamada kullanılan kavramları ve bunların ne anlama geldiğini bilerek hangi stratejinin ne amaçla kullanılacağını anlayabileceksiniz. Görüntülü reklam ağı, metin reklamları, kalite puanları, alışveriş reklamları (Google Merchant, Gmail Reklamları vb.), hedef kitlenizin bulunduğu yerlerde bulunarak müşteriyi ne şekilde kendi sitenize getirtebileceğinize, arama motorlarının nasıl çalıştığını ve sisteme nasıl dahil olabileceğinizi, analiz yaparak ve doğru karar vererek optimizasyon yapmayı, sosyal medyada reklam yapmayı öğreneceksiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimi konu başlıkları genel olarak şunlardır:

Dijital pazarlama kavramları ve kullanılan terimler,

E-Ticaret,

Sosyal Medyada Pazarlama,

Seo nedir, Sem nedir?,

E-posta pazarlama,

Arama reklamlarıyla fark edilmek,

Online mağazanızı kurmak,

Dijital pazarlama araçları,

Anahtar kelime seçimleri ve rakip analizi,

Dijital İçerik Yazarlığı Eğitimi,

Google Ads Eğitimi,

Google Analytics Eğitimi,

Search Console Eğitimi,

Dönüşüm Optimizasyonu Eğitimi,

Dijital Medya Planlama Eğitimi,

Alışveriş reklamları (Google Merchant),

Native, masthead, re-marketing, criteo,

Müşteriyi kendine bağlamak ve sadakat oluşturmak,

Online Reklamcılık,

Site İçi ve Site Dışı Optimizasyon Uygulamaları,

Dijital Pazarlamada Ölçümleme ve Raporlama,

Dijital Pazarlamada Hedef Kitle ve Müşteri Yönetimi Nasıl Yapılır?

Dijital Pazarlama İş Olanakları

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO: Search Engine Optimization) uzmanı,

Arama Motoru Pazarlaması (SEM: Search Engine Marketing) uzmanı,

Tıklama Başına Maliyet (PPC: Pay Per Click) uzmanı,

Sosyal medya uzmanı,

Dönüşüm oranı optimizasyon uzmanı,

İçerik pazarlaması uzmanı olarak görev yapabilirsiniz.

Dijital pazarlama alanında çalışmak isteyen herkes dijital pazarlama eğitimimize katılabilir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifikası

Dijital pazarlama sertifika programı, üniversite onaylı belge vererek gerekli eğitim sürecini tamamladığınızı kanıtlar. Üniversite onaylı sertifikaya hak kazanmak için ise eğitimin sonunda online bir şekilde yapılacak olan sınavdan en az 50 puan almak gerekir. Ayrıca 50 ve üzeri puan alan kursiyerler, Kampüssertifika.com' un vereceği katılım belgesi, sınav puanına göre de başarı ve üstün başarı belgelerini almaya hak kazanırlar. Verimli ve başarılı bir kurs süreci sonunda aldığınız dijital pazarlama sertifikasını da E-devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim